MUŽI "A" - REPORTÁŽ - Vyšehradští vykradli domácí halu Ústí nad Labem

27.09.2010 13:37

Další kolo 1.ligy zavedlo naše hráče na palubovku jednoho z favoritů soutěže. Do haly Ústí nad Labem, kde se odehrál nejzajímavější duel víkendového programu. PREVIEW na zápas si můžete přečíst zde. Všichni fanoušci, kteří zavítali do haly SLUNETY, jistě nelitovali a viděli velmi pohledný útočný basketbal.

MUŽI "A" SLUNETA ÚSTÍ nad LABEM : SOKOL VYŠEHRAD 94:98 (16:20;22:19;20:30;36:29)

Komentář: Velmi kvalitní utkání viděla napěchovaná hala SLUNETY v Ústí nad Labem. Ústečtí byli odhodláni si na domácí palubovce připsat první výhru v sezóně. Náš tým naopak chtěl potvrdit formu proti velmi kvalitnímu soupeři. Naše zahajovací sestava Velenský, Šmůla Petr; Klimánek; Skořepa a kapitán Lipold vstoupila do zápasu velmi aktivně a hned se pustila do vedení. Soupeř měl problém především s našimi pivoty a zejména Lipold zatížil konto soupeře 8b v první čtvrtině. V polovině druhé čtvrtiny si naši hráči vytvořili až 11b náskok. Poté přišla slabší pasáž a Ústečtí využili nepozornosti v obraně a povedlo se jim do poločasu stáhnout na rozdíl jednoho bodu. Soupeře držel především Děčínský Tomáš Pomikálek, naopak nedařilo se Američanovi McFadenovi. Třetí čtvrtinu opět opanoval náš tým a Jakub Velenský dirigoval náš útok až k 10b náskoku před posledním hracím obdobím. Ke konci zápasu již nemohl trenér Jalovecký pro zranění nasadit kapitána Lipolda. Jeho absenci ovšem skvěle nahradil Miroslav Rozkot. Ústečtí hráči povzbuzováni bavícími se fanoušky ukázali velkou bojovnost a začali náš náskok dotahovat. Rozstřílel se McFaden a třemi trojkami korigoval skóre. Náš tým ovšem podržel v rozhodujících chvílí šestkami Velenský(10/10 v zápase) a obrat v zápase již nenastal. Ústečtí náš tým přeskákali na doskoku. Naší zbraní byla tentokrát přesná střelba za 3b(13/8 62%) z čáry trestného hodu(18/16 89%). Výborným výkonem táhl tým především Jakub Velenský, v druhém poločasu autor 17b, celkově pak 25b a 7asistencí, při výborné úspěšnosti střelby.

Diváci v Ústí nad Labem viděli jistě jeden z lepších zápasů sezóny a hra se musela líbit. Soupeř z Ústí ukázal velkou bojovnost a přes dvě porážky jistě půjde v tabulce nahoru.

Body:

ÚSTÍ NAD LABEM: McFaden 23(3); Pomikálek 18(2); Novák 12(4); Fohler 12; Slunéčko 9(2); Russell 7; Hojdar 5; Freiesleben 4; Žampach 2
SOKOL VYŠEHRAD: Velenský 25(3); Lipold 20(1); Skořepa 17(3); Rozkot 14; Klimánek 9; Hrubý 7(1); Skokánek Šmůla Široký 2