MUŽI "A" - REPORT - Výtoň padla, Morenda také

06.12.2010 10:20

Tento týden díky vloženému 13.kolu nabídl hned dvě utkání druhé nejvyšší soutěže. Naši hráči podlehli na domácí palubovce Zlínu a o víkendu napravili dojem v Brněnské hale Morenda proti týmu Prostějov "B".

MUŽI "A" - SOKOL VYŠEHRAD : PROTON ZLÍN 79:90 (17:21;21:29;18:24;23:16)

KOMENTÁŘ: Příjezd hostujícího týmu z daleké Hané na vložené kolo 1.ligy byl poznamenán špatným stavem dálnice D1. Přestože zlínský tým vyrazil ke svému večernímu utkání již v 10:00 ráno, dorazil do haly na Výtoni teprve půl hodiny před úvodním rozskokem. Do základní sestavy našeho týmu se vrátil ústřední rozehrávač Velenský, naopak zranění kotníku opět nepustilo na palubovky křídelníka Klimánka. Hned v úvodu zápasu se soupeř prezentoval velmi kvalitní týmovou obranou a velkým nasazením. Ve vyrovnané první čtvrtině měli mírně navrch hosté a svůj náskok do poločasu především díky výborné úspěšnosti střelby navýšili na 12b. Po přestávce se naši hráči ze všech sil snažili náskok stáhnout. Nedařilo se nám především v obraně, opět jsme dostali za čtvrtinu přes 20b a nedařilo se nám zastavit výborně střílejícího Dokoupila. Na začátku posledního hracího období se nám povedlo stáhnout náskok na 8b. Větší snížení se ovšem nekonalo a v posledních minutách již dostali prostor hráči z lavičky.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Skořepa Michal 27(2), Lipold Ondřej 15, Velenský Jakub 10(2), Šmůla Marek 6, Šmůla Petr 6, Rozkot Miroslav 4, Skokánek Jiří 4, Adášek Dominik 3(1), Hrubý Martin 2, Mařík Lukáš 2

PROTON ZLÍN:  Dokoupil Petr 32(6), Šušák Michal 16(1), Chwaszcz Ondřej 10(1), Krakovič Jakub 9, Žlotíř Šimon 6, Nehoda David 2

• KARA TRUTNOV - BC BENEŠOV 87:78

MUŽI "A" - BK PROSTĚJOV "B" - SOKOL VYŠEHRAD 84:94 (19:25;22:20;24:27;19:22)

KOMENTÁŘ: Zápas v s Prostějově, hraný jako obvykle v brněnské hale Morenda, byl velmi útočně laděný. Náš tým se hned v úvodu útočně chytil a v první čtvrtině přestřílel domácí o 6b. Do konce prvního poločasu se domácí bodově několikrát dotáhli, ale do vedení je naši basketbalisté ani jednou nepustili. Po přestávce jsme si díky ofenzívě drželi náskok, ale soupeř byl pořád na dostřel, který vyžadoval naší 100% soustředěnost ve hře. Úspěšnost střelby našich opor vydržela až do konce utkání a tak jsme si na zpáteční cestu přibalili důležité dva body do tabulky.

K tradičním bodovým oporám triu Skořepa-Velenský-Lipold se tentokrát přidal především v druhé půli i Lukáš Mařík, který se po malé vytíženosti v NBL začíná dostávat do slušné formy.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Skořepa Michal 22(2), Velenský Jakub 22(4), Lipold Ondřej 18(1), Mařík Lukáš 13, Skokánek Jiří 5(1), Hrubý Martin 3(1), Široký Jan 3, Böttger Dominik 2, Rozkot Miroslav 2, Šmůla Marek 2, Šmůla Petr 2

BK PROSTĚJOV "B":  Paunovič Vladimir 22(4), Semerád Michal 18(1), Šír Radek 14(2), Šiška Ondřej 12, Majerík Peter 10, Bajar Josef 6, Rusek Štěpán 2

Fauly: 27:24 TH: 27/19:35/27 trojky 7:9 Rozhodčí:  Junek Karel - Remenec Ondřej