MUŽI "A" - REPORT - Výtečný výkon a smůla v prodloužení

30.11.2010 15:20

Tradičně nahecovaný zápas s rivalem z Chomutova čekal naše hráče ve 12. kole první ligy. S domácími Levharty se většinou hrají velmi nahecované a tvrdá klání. Nejinak tomu bylo i v sobotu, tentokrát ovšem se smutnou tečkou pro naše basketbalisty

MUŽI "A" -  SOKOL PRAŽSKÝ : SOKOL VYŠEHRAD 86:82 p.p. (11:20;24:19;20:19;20:17;11:7)

Body:

SOKOL VYŠEHRAD:  Lipold Ondřej 24, Skořepa Michal 16(1), Hrubý Martin 13(1), Skokánek Jiří 11(1), Adášek Dominik 4, Rozkot Miroslav 4, Široký Jan 4, Šmůla Marek 4, Šmůla Petr 2

CHOMUTOV: Staněk Pavel 22(3), Hrubý Tomáš 21, Jiráň Aleš 15(2), Hemmy Pavel 10, Sucharda Věroslav 8, Štěpánek Jan 7, Hanzlík Zdeněk 3(1)

Technický zápis

Fauly: 20:21 TH: 23/16:21/13 trojky 6:3 Rozhodčí:Egr Jaroslav - Smetana Jiří

KOMENTÁŘ Martin Hrubý: "Do Chomutova jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit. Na zápas jsme se moc těšili, jelikož jsme nastoupili proti několika hráčům, kteří byli donedávna naši spoluhráči. Do zápasu jsme vstoupili výborně, byli jsme aktivnější, dobře jsme bránili, a tak jsme se dostali v prvním dějství až do 15b vedení. Do poločasu se nám trochu přestalo dařit v útoku, a tak jsme šli do šaten za 4b vedení. Ve druhém poločase se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, až jsme se dostali do vyrovnané koncovky, kdy asi 5 vteřin před koncem byl faulován Péca(Michal Skořepa) Slamákem(Tomáš Hrubý), rozhodčí tento faul posoudil jako nesportovní, šel házet dvě šestky, ale bohužel dal jen druhou, tím vyrovnal na 75:75, tak se šlo do prodloužení. V tom jsme tahali za kratší konec a hned z kraje jsme prohrávali o 5 bodů, poté jsme skóre obrátili a asi minutu před koncem jsme byli ve vedení 82:80. Pak se ale podle mého názoru do hry nesmyslně vložili oba rozhodčí a vyvrcholilo to tím, že za stavu, kdy jsme 4 vteřiny do konce prohrávali o 2b., dal Lipča trojku, jenže rozhodčí odpískal sporný přešlap a tím nás připravil o naději vyhrát tento zápas. Myslím, že i bez zraněných hráčů Vély a Spika(Ctirad Klimánek), jsme předvedli výborný kolektivní výkon jak v obraně, tak i v útoku. Teď nás čeká série důležitých zápasů, a jestli budeme pokračovat ve výkonu z Chomutova, jistě přijdou i vítězství!!!"