MUŽI "A" - REPORT - Litoměřické drama přineslo prolomení serie porážek

01.11.2010 22:14

K prolomení nepříznivé serie dvou proher v řadě se vydali naši hráči na palubovku Trutnova. Na sever vyrazil tým s odhodláním a s bojovnou náladou. Na výhru to bohužel nestačilo a v zápase se radovali domácí

MUŽI "A" SLAVOJ LITOMĚŘICE : SOKOL VYŠEHRAD 90:93pp (21:14;13;23;24:24;19:16;-13:16)

Komentář: Zápas se rozjížděl velmi vlažně. Velký počet chyb na obou stranách a nepřesné zakončení nepřineslo během prvních dvou minut ani jeden bod. Po chvíli se domácí, povzbuzováni na 1.ligu opravdu mohutnou návštěvou diváků, pustili do vedení. Naše kombinace vázla a jediná spolupráce pivotů Skořepy a Lipolda držela náš tým ve hře. Na druhé straně řídil hru Michal Šotnar a nabízel svým spoluhráčům možnosti k jednoduchému zakončení. V druhé čtvrtině se náš tým osmělil a šňůrou 16:0 se náš tým pustil do dvouciferného vedení. Litoměřice se však ke konci první půle opět vrátili do hry především kvalitní střelbou.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Hosté si udržovali velké procento střelby z pole a z trojkového oblouku se prosazoval Šotnar a Krupka. V poslední čtvrtině si udržovali mírné 4b vedení domácí. Po vyfaulování Lipolda a velké minutáže Skořepy již nebylo moc možností útoku přes podkošové hráče. Naštěstí se trefovali za 3b Velenský a Hrubý. Dvě minuty před koncem jsme přesto stále prohrávali o 4b. V závěru si však naši hráči vykoledovali několik faulů a proměňovali trestné hody. Spoustu důležitých obraných doskoků navíc přidal Skořepa. Náš poslední útok byl přerušen faulem a tak měl Jakub Velenský 0,8sec před koncem zápasu možnost poslat utkání do prodloužení. Oba dva trestné hody proměnil a následovalo 5min prodloužení.

V prodloužení naši hráči ze začátku tahali za slabší konec. Minutu do konce se přeci jenom možná díky větším zkušenostem z těžkých zápasů přeci jenom ujali vedení. Proměnili šestky a mohli začít slavit velmi tvrdě vybojovanou výhru.

BODY:

SLAVOJ LITOMĚŘICE: Krupka Petr 27(2), Šotnar Michal 27(4), Bruzl Michal 11(3), Šebo Jan 10, Štěpánek Jan 8, Bubeník Petr 3(1), Polák Miroslav 2, Prudký Jan 2

SOKOL VYŠEHRAD: Velenský Jakub 36(4), Lipold Ondřej 22, Hrubý Martin 18(3), Adášek Dominik 4, Skokánek Jiří 4, Skořepa Michal 4, Klimánek Ctirad 2, Široký Jan 2, Šmůla Petr 1

Technický zápis

Fauly: 32:21 TH: 13/12:41/30 trojky 10:7 Rozhodčí: Kučera Stanislav - Votroubek Jaromír