MUŽI "A" - REPORT - Jindřichův hradec na Výtoni poražen

09.11.2010 15:33

V 9.kole jsme na Výtoni přivítali tým z popředí tabulky ambiciózní Jindřichův Hradec. Náš tým posílený výhrou v Litoměřicích předvedl velmi slušný výkon především na obranné polovině a zaslouženě zvítězil.

MUŽI "A"   SOKOL VYŠEHRAD : BK JINDŘICHŮV HRADEC 76:67 (18:14;13:16;17:22;28:15)

Komentář: Zápas začali naši hráči velmi dobře. Využili jsme neprosazování soupeře a šli do vedení 14:5. Jindřichův Hradec nás ovšem do většího trháku nepustil a především díky ofenzívě Holandy náskok brzy stáhl. Do konce prvního poločasu se hrála velmi defenzivní vyrovnaná bitva. Postupem času se herní projev lvů zlepšoval a na začátku poslední kvarty šli do 4b vedení. Pět minut do konce utkání přišel jeden z rozhodujících úderů našeho týmu. Jan Široký se prosadil především dvěma trojkovými střelami a serii 8b poslal náš tým opět do 2b vedení. Vedení jsme si udrželi až do koncovky a trestnými hody si vybojovali další cennou výhru v 1.lize.

Hosté dorazili k zápasu bez svého lídra podkošového hráče Tomance. I tak byl zápas na doskoku vyrovnaný 33:32. Soupeři chyběla především bodová produktivita důležitého pivotmana. Skvěle se prezentoval především pod košem Prachař a na rozehrávce Holanda.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Skořepa Michal 17(2), Velenský Jakub 16(3), Lipold Ondřej 15, Hrubý Martin 12(1), Široký Jan 8(2), Skokánek Jiří 4, Dvořák Martin 2, Šmůla Petr 2
BK JINDŘICHŮV HRADEC: Holanda Jiří 19(3), Prachař Ivo 15(1), Koranda Jan 8(1), Švejda Jan 7(1), Čech Jan 6, Eisman Erik 4, Šustek Tomáš 4, Sahan Filip 2, Studený Vojtěch 2