MUŽI "A" - ČESKÝ POHÁR - 2.kolo

28.10.2010 09:26

Český pohár začal pro náš tým až v 2.kole. Zápas jsme měli odehrát na palubovce soupeře. Hráči Medicíny však kvůli nezajištění haly byli nuceni sehrát zápas na naší palubovce. Netradiční pozice hostů ve vlastní hale přinesla našim hráčům štěstí.

ČP - VŠTJ MEDICÍNA "A" : SOKOL VYŠEHRAD 66:110 (21:30;14:28;12:23;16:29)

Komentář: Do zápasu poháru jsme vstoupili velmi aktivně a po trojce Bottgera jsme vedli ve 3.minutě 10:2. Soupeř si ale chtěl zápas užít a začal bojovat a zbytek první čtvrtiny vyrovnal. Nám se však dařilo především ze šestek. Do poločasu byl výkon obou týmu velmi bojovný a v náš prospěch hovořila hlavně větší úspěšnost střelby. Po poločase již začali soupeři docházet síly a naplno se projevila větší šířka naší lavičky. Soupeři sice dorazil v přestávce pivotman Suk, ale snížení náskoku se již nepodařilo. Soupeři se nedala upřít snaha a v určitých úsecích měl navrch. Výhra ale zůstává zaslouženě na naší straně. Hráčům Medicíny děkujeme za výborný přístup k zápasu.

V zápase poháru dostali prostor převážně mladší hráči. Z obvyklé základní pětice se na hřišti objevil především Hrubý. Ondřej Lipold se pouze během prvního poločasu "proběhl" a v druhém již šetřil síly. Naopak svou premiéru v dresu "A" týmu si odbyl Jan Sedláček. Výbornou práci na rozehrávce předvedl Dominik Adášek a pod košem Martin Dvořák. Za pozornost stojí také trojková přestřelka, do které se zapojilo sedm hráčů.

SOKOL VYŠEHRAD: Hrubý 19(1); Dvořák 18(2); Lukšík 14(2); Adášek 12(2); Široký 10(1); Šmůla 8; Bottger 7(1); Lipold 6; Sedláček 5(1); Hájek 4

Fauly: 16:24 TH: 20/13:25/18 trojky 7:10 Rozhodčí: Kec - Perlík