MUŽ "A" - REPORT - Sparta Výtoň nedobyla

25.11.2010 15:37

V 11.kole bylo na programu další prvoligové derby. V hale na Výtoni se proti sobě postavili týmy Sparty a Vyšehradu. Náš tým po většinu utkání diktoval tempo hry a po dvou porážkách se dočkal na domácí palubovce vítězství.

MUŽI "A"   SOKOL VYŠEHRAD : BA SPARTA 80:70 (23:16;23:22;12:20;22:12)

Komentář: Naši hráči vstoupili do zápasu hned od začátku aktivněji a se slušnou obranou. Ta se ovšem ve druhé čtvrtině začala vytrácet a po přestávce se polevilo i v ofenzívě. Do poslední čtvrtiny se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu. Domácí tým si však vytvořil před koncovkou opět slušný náskok. V závěru se již spíše debatovalo s rozhodčími a vyhecovaný zápas se neobešel ani bez technické chyby. Vyšehrad si šestkami náskok pohlídal a může si připsat náročné domácí vítězství.

Naši hráči se museli obejít bez zraněného rozehrávače Velenského, kterého museli nahradit Široký s Adáškem. Naopak tým posílila posila v podobě hostujícího navrátilce Lukáše Maříka, který přispěl ke zlomení zápasu ve čtvrté čtvrtině 8b. Opět bodovou expolozi v domácím prostředí předvedl hrající trenér Skořepa a na doskoku dominoval kapitán Lipold (12doskoků). Za hosty se velmi dobře jevil především Američan Hebl a mladý křídelník Kamil Kudláček. Naopak bodově se nedařilo podkošovým hráčům. Především od Pavla Novotného si Sparťané jistě přáli více ofenzivní činnosti.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Skořepa Michal 30(3), Hrubý Martin 11, Skokánek Jiří 11(2), Lipold Ondřej 9, Mařík Lukáš 8, Šmůla Marek 8, Rozkot Miroslav 2, Široký Jan 1
BA SPARTA: Hebl Benjamin Alexander 16, Kudláček Kamil 14, Skála Jakub 12, Mikeš Viktor 9, Novotný Pavel 8, Bejček Jan 6, Zolotarov Maksym 3, Matějovič Josef 2

Technický zápis

Fauly: 20:28 TH: 32/25:14/10 trojky 5:6 Rozhodčí: Vondráček Marek - Perlík Michal