MINI - O POVODŇOVÝ POHÁR - Roudnice n. L. - Minižáci obsadili 1. místo

16.09.2015 10:56

Minižáci vycestovali na předsezónní přípravu na turnaj do Roudnice nad Labem, kde je čekali hned čtyři soupeři z Roudnice, Benešova, Děčína a Mladé Boleslavi. Dle systému turnaje odehrálo každé mužstvo 4 zápasy - každý s každým a následně dle výsledků se týmy seřadily v konečné tabulce. Hrálo se vždy 4 x 10 minut hrubého času. Náš tým odcestoval na turnaj pouze v 10 hráčích a to již v brzkých ranních hodinách. I přes malý počet hráčů se nám podařilo dodržet na turnaji pravidlo o střídání, za což jsme velmi rádi.

První pětka: Michal, Christián, Francesco, Jirka, Kuba

Druhá pětka: Ondra, Karel, Ali, Petr, Lukáš

 

S bilancí 3 výher a jedné remízy zůstal náš celek jediným neporaženým na turnaji a obsadil tak skvělé 1. místo!

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. BA ROUDNICE 2006    23:21 (4:8; 9:10; 11:14)

K prvnímu zápasu na trunaji jsme nastoupili již v 8:30 ráno proti domácím a brzký začátek se velmi projevil na našem herním výkonu. Podávali jsme velmi ospalý výkon a velmi se nám nelíbila naše obrana, kdy jsme dostávali příliš jednoduché koše a nebyli jsme schopni bránit 1 na 1 a dostávat soupeře pod tlak, jak bychom si to představovali. Ranní zápas byl velmi vyrovnaný a během prvních tří čtvrtin jsme museli dohánět soupeřův náskok. V poslední čtrvrtině jsme se konečně ofenzivně probudili, nasázeli soupeři 12 bodů a po velmi dramatické koncovce, kdy Ali 4 vteřiny před koncem protlačil na třetí pokus míč do obroučky, jsme strhli vítězství na svoji stranu.

Body Sokol Vyšehrad: Ali 6, Petr 6 (2/0), Machoň 5 (2/1), Michal 4, Christián 2 (2/0)

Trestné hody: 6/1

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. BC BENEŠOV    49:20 (10:8; 20:10; 32:18)

V druhé zápasu jsme nastoupili proti začínajícím hráčům z Benešova, bohužel se opět opakovala situace z prvního zápasu, kdy první pětka nebyla schopna kvalitně bránit a dostat soupeře pod tlak, dostala tak zbytečně mnoho bodů a hrála bohužel s méně zkušeným soupeřem vyrovnanou partii. Druhá pětka byla přesný opak, na hřišti bojovala, dostávala soupeře pod tlak, získávala míče a dávala jednoduché koše. Nakonec jsme vyhráli vysokým rozdílem 29 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Michal 14 (2/0), Ali 12, Ondra 8, Christián 6, Petr 5 (4/1), Karel 2 (4/0), Jirka 2, Lukáš 0 (2/0)

Trestné hody: 12/1

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK DĚČÍN    32:31 (2:16; 14:21; 23:28)

Ve třetím zápase nás čekal nejspíš nejsilnější celek z Děčína. Před zápasem jsme si říkali, že potřebujeme bránit od začátku a dobře vstoupit do zápasu, což se nám opět nepovedlo a nechali jsme soupeře nasázet jednoduše šestnáct bodů, přičemž my jsme kvůli zbrklostem a velkému množství ztrát byli schopni dát pouhé 2 body. Druhá pětka naštěstí opět zabojovala a podala velmi dobrý výkon především v obraně, ale i v útoku. Třetí čtrvtina byla  v podání naší první pětky jako noc a den ve srovnání se čtvrtkou první. Začali jsme velmi dobře bránit, získávat míče a díky tomu se nám začalo dařit i v útoku, díky čemuž jsme vyhráli další období v poměru 9:7. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s pětibodovým mankem, nicméně se nám povedlo hráče namotivovat, ti podali velmi dobrý výkon v obraně a začali soupeřův náskok stahovat. Následně se nám povedlo vstřelit šňůru šesti bodů a v koncovce byl stav vyrovnaný 30:30. Asi 45 vteřin před koncem byl při střelbě faulován Ondra a následné trestné hody proměnil. Vzhledem k tomu, že se čas během šestek nestopoval, zbylo soupeři asi 15 vteřin na poslední útok po time autu, za stavu 32:30 pro nás. Už to vypadalo, že soupeře dobře ubráníme, když jsme v poslední chvíli udělali chybu, zafaulovali při střele a poslali soupeře na rozhodující šestky. Soupeř proměnil pouze jeden trestný hod, a tak jsme mohli slavit vítězství 32:31.

Body Sokol Vyšehrad: Ondra 8 (4/2), Michal 6, Ali 6, Petr 6 (4/2), Christián 5 (1/1), Lukáš 1 (2/1)

Trestné hody: 11/6

 

SOKOL VYŠEHRAD vs. Mladá Boleslav    29:29 (4:13; 19:17; 29:28)

Před posledním zápasem bylo jasné, že hrajeme o první místo na turnaji. Jelikož Děčín porazil Mladou Boleslav, nemohli jsme prohrát o víc, jak jeden bod, jinak bychom skončili druzí. Hráče jsme se opět snažili namotivovat, aby na hřišti nechali poslední síly, jelikož bylo vidět, že po vyrovnaných utkáních a díky velkému hřišti, na kterém se hrálo, byla únava znát. Bohužel náš vstup do utkání byl opět tragický, soupeře jsem nechali nastřílet 13 bodů v řadě a musel přijít náš probouzecí timeout. Po důrazném vysvětlení, že takhle by to nešlo, korigovali naši hráči skóre na 4:13 a poslední 4 minuty již neinkasovali. Hráče jsme nabudili a snažili se jim vysvětlit, že nic není ztracené. Druhá pětka to vzala za své, podala velmi bojovný výkon podpořený dobrou obranou a výbornou ofenzivní činností a poměrem 15:4 obrátila skóre na naši stranu. V třetí čtvrtině podala dobrý výkon jak v obraně, tak v útoku i první pětka a udržela nadějné skóre a jednobodový náskok. V poslední čtvrtině nejspíš koše někdo začaroval a viděli jsme souboj obran. Poslední čtvrtina skončila 0:1 ve prospěch soupeřů, ani taktická koncovka na skóre nic nezměnila a zápas skončil remízou, což znamenalo, že jsme jako jediný neporažený tým na turnaji obsadili konečné 1. místo!

Body Sokol Vyšehrad: Michal 12, Petr 9 (4/1), Ondra 6 (2/0), Christián 2, Karel 0 (2/0)

Trestné hody: 8/1

 

Hráč turnaje: Ondřej Macho

Střelci turnaje: 

  1. Michal Ferbar 36 b
  2. Ondřej Macho 27 b 
  3. Petr Vojtášek  26 b
  4. Ali Grygorian 24 b
  5. Christián Cespedes-Miranda 15 b 
  6. Karel Fíla a Jirka Valenta 2 b 
  7. Lukáš Jedlička 1 b

 

Hodnocení:  "Velice gratuluji hráčům k vítězství na turnaji, myslím si, že pro většinu z nich je to první větší úspěch a doufám, že na něj budeme nadále navazovat. Všichni hráči podali na turnaji velmi dobré výkony. Během turnaje jsem získali mnoho cenných zkušeností, které se nám budou hodit v nadcházející sezóně. V průběhu turnaje jsme také znatelně zlepšili obranu, za což jsem osobně velmi rád. Dále se především v průběhu posledních zápasů ukázalo, že jsme slušně připraveni, protože jsme na konci zápasů, i když jsem hráli pouze v 10, měli více sil než soupeři, kteří na nás točili 15 hráčů. Velkým přínosem také bylo, že jsme změřili síly s kluby mimo Prahu. Turnaj nám ale také ukázal mnoho nedostatků, na kterých je zapotřebí nadále pracovat na trénincích."

                                                                                                                                                                                                                                     Připravil: Martin Schmiedt

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

PARTNEŘI

SPOLUPRACUJEME

© 2016

Vytvořeno službou Webnode