Stránky Sokola Vyšehrad se rozhodli sledovat jak si vedou hráči na hostování v jiných týmech. Tentokrát Vám nabízíme především hráče na hostování v 2.lize mužů ale příště si přiblížíme i jiné výpomoci našich hráčů v jiných klubech.

Žižkov na VÝTONI a návrat Kefiho "domů"

Sokol Žižkov - BK Kaučuk Kralupy nad Vltavou 86:78

(24:27 40:49 56:62)

Hned v prvním kole 2.ligy na sebe narazili dva nováčci v druhé lize. S týmem Sokola Žižkov jsme navázali jako správní "bratři sokoly" spolupráci a tak tým Žižkova v jejich premiérové sezóně v celostátní soutěži mužů bude svá domácí utkání hrát v sokolovně na VÝTONI. Za tým Žižkova budou navíc startovat dva juniořiU19 Hampejs a Steinhauser(nenastoupil z důvodu zranění kolene). Pod koš pak bude nastupovat Bettger(nenastoupil z důvodu nemoce). Aby bylo zastoupení Vyšehradu v zápase ještě větší, za hostující tým nastoupil Vyšehradský odchovanec Jan Kefurt. Hráč, který na Výtoni nastoupil k soutěžnímu  utkání naposledy před dvěma roky a minulý rok působil v krajském Mělníku, se tak opět vrátl "domů".

ŽIŽKOV: Lev Petr 21, Peterka Martin 14, Civín Jaroslav 12, Eichler Jakub 9, Kuděj David 6, Mastný David 6, Malý Matěj 5, Hampejs Martin 4, Novotný Petr 4, Sarpong David 4, Adamec Lukáš 1
KRALUPY: Gospodinov Tomáš 35, Karhan Michal 17, Palatinus Emil 16, Kefurt Jan 5, Žák Jakub 5, Čermák Pavel 0, Chlapec Jiří 0

střelba 3b.: 10/10:7/4 střelba 2b.: 23/23:45/26 TH: 13/10:17/14 chyby: 21:17

Sokol Žižkov - BK Teplice 76:82

(15:23 29:36 52:53 67:67)

V druhém víkendovém duelu už nečekala Žižkov žádná parta nováčků nýbrž vítěz skupiny "A" z minulého roku tým Teplic. Přes úvodní náskok Teplic se hráči Žižkova nevzdali a trpělivě stahovali náskok a před poslední čtvrtinou byl stav vyrovnaný. I po dramatické koncovce se na vyrovnaném stavu nic nezměnilo a tak čekalo halu na VÝTONI prodloužení. V něm byli již šťastnější hráči Teplic, ale Žižkov ukázal, že pokud bude kompletní nemusí hrát v II.lize druhé housle. Zajímavý part v zápase odehrál i Martin Hampejs, který dirigoval hru ve třetí čtvrtině.

ŽIŽKOV: Civín Jaroslav 16, Lev Petr 14, Adamec Lukáš 12, Mastný David 11, Malý Matěj 10, Peterka Martin 7, Novotný Petr 4, Hampejs Martin 2, Eichler Jakub 0, Kuděj David 0, Sarpong David 0, Špaček Martin 0
TEPLICE: Mašek Jan 22, Eisner Tomáš 16, Eisner Petr 14, Veselý Matěj 14, Žaloudek Martin 8, Gaisler Ondřej 4, Mazač Tomáš 4, Bašta Martin 0, Kubizňák Martin 0, Vlček Daniel 0

střelba 3b.: 3/3:3/3 střelba 2b.: 31/31:26/26 TH: 12/5:29/21 chyby: 26:17

Sršni Sokol Písek - BK Kaučuk Kralupy nad Vltavou 100:79

(20:21 47:40 66:62)

V neděli se nováček z Kralup pustil na horkou půdu v Písku. Proti jednomu z favoritů soutěže se neustále držel na dostřel a ještě před poslední čtvrtinou ztrácel pouze 5b. 34b Písku v poslední kvartě však zhatilo jakýkoliv nárok Kralupských na překvapení v tomto zápase. Svůj tým udržoval na dostřel také Jan Kefurt (14b v utkání)

PÍSEK: Švejda Jan 25, Melski Adrian 18, Běle Šimon 16, Koranda Jan 12, Vartecký Radek 9, Sahan Filip 8, Fait Dalibor 5, Efenberk Ondřej 3, Lejčar Adam 2, Výkruta Marek 2, Kocourek Petr 0, Linhart Lukáš 0
KRALUPY: Gospodinov Tomáš 21, Čermák Pavel 14, Kefurt Jan 14, Chlapec Jiří 9, Žák Jakub 9, Karhan Michal 6, Jurik Pavel 2, Lipovský Ondřej 2, Štursa Mojmír 2, Souček Michal 0;

střelba 3b.: 7/7:19/7 střelba 2b.: 29/29:48/23 TH: 31/21:25/12 chyby: 24:25

Dlouhodobá spolupráce s Rokycany opět přinesla vítězství

SKB Rokycany - BK Sokolov 85:62

(17:20 42:34 57:47)

Dlouhodobá spolupráce s II.Ligovým týmem z Rokycan se v tomto roce projevuje hostováním Jiřího Skokánka a Miroslava Rozkota. Navíc do týmu přestoupil odchovanec Vyšehradu a BEBY Spořilov Marek Šmůla. V zápase se Sokolovem se ovšem nejvíce prosadil Plzeňský Mandík a naši hráči měli spíše skromnější role. Důležitá je, ale především domácí výhra

ROKYCANY: Mandík Jakub 21, Bortel Partik 10, Šmůla Marek 10, Vlček Jiří 10, Junek Vladimír 9, Tomáško Adam 8, Draganovský Martin 6, Skokánek Jiří 6, Zeithaml Jiří 3, Rozkot Miroslav 2
SOKOLOV: Vážan Milan 12, Rosenbaum Jan 11, Stariat Jan 10, Smrčka Jaroslav 9, Polák Jaroslav 7, Černý Antonín 5, Gróf Jiří 3, Sochovský Ivo 3, Ježek Radek 2, Randa Tomáš 0

střelba 3b.: 2/2:3/3 střelba 2b.: 31/31:16/16 TH: 23/17:33/21 chyby: 32:27

SKB Rokycany - TJ Thermia Karlovy Vary 112:91

(29:21 56:44 88:67)

Opravdová basketbalová přestřelka byla v neděli k vidění v Rokycanech. Domácí si celý zápas udržovali dvouciferné vedení, které ještě navyšovali. Hosté vůbec nezvládali bránit útočné manévry domácích. S přibývajícím časem přestali bránit i Rokycany a výsledkem byl na II.ligu opravdu vysoký výsledek. Dařilo se především chomutovskému Junkovi, Marku Šmoulovi a Miroslavu Rozkotovi.

ROKYCANY: Junek Vladimír 23, Šmůla Marek 23, Rozkot Miroslav 22, Draganovský Martin 13, Vlček Jiří 10, Zeithaml Jiří 9, Bortel Partik 8, Skokánek Jiří 4, Jedlička Jakub 0, Zeithaml Tomáš 0
KARLOVY VARY: Zolotarov Maksym 21, Dufek Jiří 13, Hála Jiří 13, Horejš Ladislav 13, Ulman Jan 7, Fuksa Pavel 6, Churcev Vladimír 6, Rychnavský Christian 4, Slabý Petr 3, Vašíček Jiří 2

střelba 3b.: 3/3:7/7 střelba 2b.: 39/39:23/23 TH: 29/25:31/21 chyby: 29:21

BK Beroun pod taktovkou Dominika Adáška

BK Beroun - TJ Thermia Karlovy Vary 91:88

(17:36 42:55 61:67)

Hostování v týmu Berouna si i v této sezoně užije rozehrávač Dominik Adášek. Společnost mu v této sezóně bude dělat navíc i Martin Lukšík. Beroun hned v úvodu soutěže soupeře nešetřil a v domácí hale pálil ostrými. Kanonádě domácích velel právě hostující Adášek, který byl s 21b nejlepším střelcem týmu. Parťák Lukšík se v prvním zápase za Beroun zatím spíše rozkoukával.

BEROUN: Adášek Dominik 21, Beníšek Jiří 18, Šašek Martin 18, Vožeh Jan 14, Forejt Petr 5, Paul Pavel 5, Polák Robert 4, Lukšík Martin 2, Stejskal Petr 2, Švandrlík Filip 2, Mizera Matěj 0
KARLOVY VARY: Slavík Jiří 27, Dufek Jiří 17, Zolotarov Maksym 13, Horejš Ladislav 10, Fuksa Pavel 8, Hála Jiří 8, Rychnavský Christian 3, Slabý Petr 2,

střelba 3b.: 4/4:7/7 střelba 2b.: 28/28:29/29 TH: 36/23:16/9 chyby: 17:30

BK Beroun - BK Sokolov 65:56

(15:17 34:31 51:42)

Nepohledné až ošklivé utkání plné nepřesností, i tak by se dalo nazvat nedělní utkání mezi Berounem a Sokolovem. Vyrovnaný zápas s chybami na obou stranách, kde skóre narůstalo velmi pozvolna, dávalo šanci Sokolovu. Ten se i do poločasu držel. Poté si však domácí vytvořili 10b náskok, který si již udrželi. Za domácí držel rozehrávku v rukou Dominik Adášek(11b)

BEROUN: Adášek Dominik 11, Beníšek Jiří 11, Forejt Petr 11, Lukšík Martin 9, Paul Pavel 7, Šašek Martin 7, Polák Robert 5, Vožeh Jan 4, Mizera Matěj 0, Stejskal Petr 0, Švandrlík Filip 0
SOKOLOV: Polák Jaroslav 14, Smrčka Jaroslav 13, Stariat Jiří 12, Ježek Radek 7, Sochovský Ivo 4, Černý Antonín 3, Stariat Jan 3, Vážan Milan 2, Gróf Jiří 0, Randa Tomáš 0, Rosenbaum Jan 0; střelba 3b.: 8/8:5/5 střelba 2b.: 17/17:13/13 TH: 12/7:27/17 chyby: 26:17; rozhodčí: Šedivý Zdeněk(1/1/---), Ulrych Lukáš(1/1/---);

Sedlo s Vojtou vypomáhají zkušeným borcům z Bohnic

Sokol Hradec Králové B - Slovan Bohnice 71:62

(13:13 31:27 50:36)

Výjezd na východ čekal hned v prvních dvou kolech basketbalisty Bohnic. Málo početný kádr zkušeného týmu doplňují dva mladíci z Vyšehradu Jan Sedláček a Vojta Pavlík. V Hradci králové se do poločasu velmi dobře drželi, ale po přestávce začali ztrácet V poslední kvartě ovšem opět zabrali a pokusili se ještě zápas otočit. Domácí ovšem nic neponechali náhodě a výhru si v koncovce udrželi.

HRADEC: Eskestrand Tim Sebastian 14, Fink Matěj 11, Faltýnek Tomáš 10, Jiruše David 8, Ruprecht Petr 8, Vejražka Radek 5, Plas Jakub 4, Uhrecký Jakub 4, Vejražka Roman 3, Březina Jan 2, Doležal Daniel 2, Ducháč Vojtěch 0
BOHNICE: Janeček Jan 22, Holotík Radek 12, Janeček Martin 9, Pravda Pavel 7, Sedláček Jan 6, Pavlík Vojtěch 4, Jiřík Jan 2, Vícha Jan Jiří 0

střelba 3b.: 7/7:7/7 střelba 2b.: 22/22:16/16 TH: 16/6:14/9 chyby: 15:18

BK Synthesia Pardubice "B" - Slovan Bohnice 85:53

(20:15 45:26 65:38)

Velmi těžký oříšek čekal na Bohnické v nedělním utkání v Pardubicích. Velmi mladý kádr složený především z hráčů Pardubické juniorky a také několika stříbrných reprezentantů z kategorie kadetů. Rychlý basketbal dělal Bohnicím velké problémy a již v poločase ztráceli hosté 20b. Po poločase se na vývoji utkání nic nezměnilo a ani mladíci hostující z našeho klubu s náskokem Pardubic nic nezmohli

PARDUBICE: Lachman Luboš 22, Bahník Jiří 15, Šoula Jiří 13, Andres Petr 12, Eichler Jan 7, Joska Ondřej 7, Voráček Milan 5, Zikuda Michal 4, Cejpek Jakub 0, Šoukal Tomáš 0
BOHNICE: Holotík Radek 18, Janeček Jan 9, Jiřík Jan 7, Pavlík Vojtěch 6, Pravda Pavel 4, Sedláček Jan 4, Janeček Martin 3, Vícha Jan Jiří 2

střelba 3b.: 9/9:3/3 střelba 2b.: 25/25:20/20 TH: 12/8:7/4 chyby: 12:16

Tolik informace o hostujících hráčích Sokola Vyšehrad v kategorii mužů. Doufejme že se jim zkušenosti z třetí nejvyšší soutěže budou hodit a uplatní je také v našem klubům. Na další sumář se těžte zase za 14dní.