MUŽI "A" - REPORTÁŽ - Sváteční zápas s Libercem ovládl Michal Skořepa - DOPLNĚNO

29.09.2010 10:55

Druhá nejvyšší soutěž pokračuje ve zběsilém tempu. Ani ne dva dny po napínavém zápase v Ústí nad Labem(REPORTÁŽ zde) se náš tým představil opět domácímu publiku. Jeho soupeřem byl zatím nebodující celek z Liberce. Výtoň arénu navštívila o státním svátku početná skupina fanoušků a odměnou jim bylo vítězství domácího týmu.

MUŽI "A" SOKOL VYŠEHRAD : KONDOŘI LIBEREC 87:74 (18:23;29:16;18:23;22:12)

Komentář: Zápas začal velmi mladý tým Liberce útočně. Hned od začátku utkání se pustil do vedení a především kvalitní střelbou se snažili ukázat, že nehodlá dát kůži zadarmo. Našim hráčům vázla kombinace v útoku, ale především jsme neznepříjemňovali soupeři práci v obraně. Až 4min před koncem poločasu jsme otočili vývoj zápasu a pustili se do vedení. Do začátku třetí čtvrtiny jsme vstupovali s 8b vedením. Diváci v hale čekali, že se po přestávce hra konečně zlomí ve prospěch domácího týmu. Opak byl ale pravdou. Kondoři opět přitlačili a využili bezezbytku našich chyb a opět náskok stáhli na 3b. V poslední čtvrtině se ještě pár minut hra tahala. Nakonec naši hráči Liberecké Kondory zkrotili a došli si pro třetí výhru v soutěži.

Našemu týmu velmi chyběl kapitán Ondřej Lipold, který sledoval zápas z tribuny, a bylo vidět jak by týmu rád pomohl i na hřišti. Sváteční atmosféru si naopak vychutnával Michal Skořepa. Jeho 29b a 19doskoků a celková užitečnost 44 je podle nás výkon kola a také hlavní důvod vítězství. K Michalovi se přidal i zastupující kapitán Velenský. Kaňkou na jeho 20b výkonu je ovšem 5 ztrát. Tradičně dobrým vyrovnaným výkonem se prezentovali i opory Klimánek a Rozkot, který hrál proti týmu, jehož barvy hájil v minulé sezóně. Málo podpory přišlo opět z lavičky a tato skutečnost by se v dalších zápasech nemuselo vyplatit.

SOKOL VYŠEHRAD: Skořepa Michal 29(3), Velenský Jakub 20(2), Klimánek Ctirad 13(1), Rozkot Miroslav 13, Skokánek Jiří 4, Široký Jan 3, Šmůla Petr 3(1), Hrubý Martin 2
KONDOŘI LIBEREC: Kuchálik(3) Matúš 16, Jiříček Jan 12, Nemčok(2) Tomáš 12, Pastyřík Jan 12, Bielko(1) Marek 7, Bárta Lukáš 4, Honzák Michal 4, Šírek David 4, Martínek(1) Štěpán 3

Technický zápis

Fauly: 13:23 TH: 23/18 : 10/5 trojky 7:7 Rozhodčí:Vondráček Marek - Znamínko Petr